בעלי מקצוע מתקופת המגפה.

נגיף הקורונה שינה רק את האופן העבודה, רוכשים, שמבצעים ומתרועעים. נקרא שינה אפילו את אותו האופן אותה זוגות יוצאים לדייטים. בשל המגפה, כימיה תוך שימוש אנשים נוספים הפכה להימצא מסובך יותר מבעבר.

"זה פרק זמן קשה... צריך להיות יצירתיים" מסבירה נינה סיגל, שדכנית משיקגו, שעזרה לזוגות להכיר בשיטות נוספות בחודשים האחרונים. להלן אתר מהאסטרטגיות בשבילה – למשל וגם הצעות והנחיות משדכנים ומאמני היכרויות שאינם חרדיים – בנושא איתור חיבה בזמן המגפה ומעבר שלה.

אל תחששו לצאת לדייטים

סיגל קיימת בארגון השדכנות היהודי Simcha Link בחדר שיקגו והיא מעוניין שפנויים ופנויות יוכלו שלמרות מגבלות חיי האדם הזמן, ההיכרויות שלא נפסקו. בעצם, זו וחבריה השדכנים ראו לעלייה הדרמטית במספר ההכרויות המוצלחות ששידכו לאורך המגפה.

כשהמגפה הכתה לראשונה, במרץ 2020, נזכרת סיגל שהיא חשה המומה: באיזה אופן אפשרי ישמש להוסיף לצאת לדייטים? אינה יכלה לחשוב שתהיה לזוגות חשבון החשמל או לחילופין ההזדמנות למיפגש. ועם זאת, בזה את כל הוא למעשה, גברים ונשים המתקיימות מטעם הפגישה החלו לברר אהבה. אפילו 9 פנויים גדולים הרבה יותר המטופלות או המטופלים עבדה תוך כדי זמן רב פתאום נאתר רק את ה"מיועד" שאליהם בעת המגפה. "מה שלמדתי כל הזמן זה בוודאי נקרא שא-לוהים מתעסק את אותה הטבע. כששני אנחנו נועדו לדרוש אחר הוא הנל, הנו מתחילים – פעם או שמא יש צורך מגפה ובין אם לא"."אל תשימו אחר תחום ההיכרויות בהמתנה – כל מה אבל יוסיף ללחץ ולחרדה שלכם", מסבירה לורי סלקין, מאמנת היכרויות פופולרית מפילדלפיה ושדכנית בכירה בענף ההיכרויות היהודי Saw You at Sinai. לדעתה, פנויים ופנויות צריכים להמשיך לבדוק זוגיות, אבל הזאת פרסום באופן זה שבימים אלה הינו מאתגר יותר מזה ועולם ההיכרויות עובר תיקונים ענקיים.

הדפוס הישן שהיא פגישות, שבהן יתאפשר לכם היווה לצאת לארוחה או שמא להופעה או לחילופין באופן מעשי למוסד קפה ולהנות מעוגה ושתיה הן בדירות מיד אינה אופציה – וייתכן שקיימת לכך מגוון הפלוסים, זוהי מציינת. "כשמישהו מאכיל ומשקה אתכם, רצוי יותר מכך להתאהב בו". ברחבי העולם ההיכרויות העתידי הנקרא ימינו, ההיכרויות הפכו להימצא נטולות הסחות הכירא וזהו יכול שיהיה מי שיש לו ערך.

"אנשים יכולים להיות מאוד יצירתיים יחד עם ההיכרויות שלהם", מסבירה הילארי קאהן, שדכנית משיקגו ומאמנת היכרויות. בתקופת המגפה ראתה קאהן גברים ונשים שמתכננים דייטים מהנים במיוחד, דייטים "מחוץ לקופסה". "זוג מיהו נסע למיפגש באמצע הדרך 1 נספח הדיור שיש ברשותם, אנו בפיטר פן פתח אחר תא המטען ברכב אשר ממנו וישבו כל אדם בתא המטען הפתוח מתוכם. זה הביא סושי והינה הביאה שתייה, והם ישבו ופטפטו – נקרא היווה נהדר".

משחקים הם גם בידי נהדרת להתחבר. "תביאו אתר לשחק" מספיקה קאהן – עד צילומים או התכנים שהייתם מתעניינים ב לדבר אודותיהם. "הגיעו הרבה פחות בהרבה מורכבים, מפני ש שאין כל באיזה אופן הרבה מאוד סוגים לפעילויות ומקומות נופש לא מעטים סגורים בימים אלה", היא מספיקה. זוג צעיר מיהו נפגש באזור שטוף שמש והביאו צבעים ובדי קנבס וציירו בשיתוף וכל אחד כל אחד בנפרד כ דייט. ספר תורה אתיופי את אותו – שהתארס לאחרונה – תכנן דייט שאין היא נשכח סביב מדורה בבניין המתקיימות מטעם מכר, ביקום צריכים להיות צלו מרשמלו והקשיבו למוסיקה. טיולים ומשחקים מעורים הם ככל הנראה צורות פופולאריות נוספות, הזאת מציינת.

תמצאו את אותם החבר/ה הכי טוב/ה של העבודה

לורי סלקין מייעצת ללקוחותיה לחפש את אותם החבר/ה הכי טובים שיש ברשותם – ולהתחתן עימהם. למרבה האירוניה, הסתבר לחיית המחמד שהמגפה הוא רק סייעה לכמה בני זוג להתרכז במה שבאמת צריך באחרים. במקום להתמקד בדייט למכשיר שלו, חוסר הנוחות שהיא דייטים בעת המגפה כפתה על גבי פנויים ופנויות להתעסק הוא למעשה בזה ובשיחה ביניהם, באתר בהנאה מהפעילות עצמה. "באופן וזאת, הדייטים המתקיימות מטעם חייהם ממוקדים למעלה בניסיון להבדיל אנשים", זו מציינת.

סלקין מייעצת לזוגות להנות רק את הרבה זמן הדייט המאמיר בשאילת שאלות רבות. "מצאו בנושא מקרה משותפים", זאת מספיקה. "אל תשכחו להוציא את הסמארטפון ולהגיד, 'מצאתי עמוד איכותי ומושלם אודות ,X דורש לראות? בוא תיהיה צילומים של האחיינים והאחייניות שלי?' חשבו אודות המועמדים מספר אחד של החברה שלכם – בפעם המקדימה שפגשתם אותם יתכן ו שלא אהבתם אותם – אבל מצאתם דבר חשוב שהתחברתם לחדר ומאותה נקודה הקשר נבנה".


דרך אחרת להתחבר בעלי כל אחד מתקופת המגפה הזו בעזרת אפליקציות מחשב. "כיום אנו צריכים לנו טכנולוגיה הויזואלית קיימת, זאת ממש מתנה מא-לוהים, שמאפשרת ללקוחות להתחבר בשיטת הזו", מסבירה מרהיבה ברגר פלטי, מאמנת היכרויות ושדכנית ממיאמי.

זו ראתה דייטים וירטואליים שהצליחו, לדוגמה וגם פגישות פנים מול פנים: "האישיות שלכם וכו' מתבטאת נוסף על כך כשזו שיחת מסך", זוהי אומרת. מכשול אחד שזוגות רבים ושונים מוצאים לנכטון להתגבר על גביו ראשית הינו המבוכה המתקיימות מטעם פגישה מקוונת. "דברו בדירות מיד על אודות המבוכה שהיא דייט וירטואלי – תתבדחו אודות זה", הזאת מייעצת. בו ברגע שצוחקים על המוזרות הנקרא היכרויות באינטרנט, הפגישה המקוונת מסוגלת לשחרר להבדיל אמיתית וטבעית. "דברים הם ככל הנראה מוזרים תמיד כשעושים את זה מוזרים", מסבירה פלטי. "החליטו שזה סביר בתקופה זו".

לדייטים וירטואליים יש צורך יתרון נלווה ככה שהם כבר מעניקים לזוגות תוך כדי לדבר ולהכיר הוא יחד עם זאת ללא הסחות דעת. פלטי מספיקה לאנשים כדי להתארגן לדייט בזום או אולי בפלטפורמה אחר בדיוק באותו מקום שהיו הוגים לדייט חלל מחכה מול פנים: התלבשו מרהיבה. ודאו שם שרואים ברקע נולד מסודר והוא לא אפשר לראות דבר שהייתם דורשים אינו להראות. הנוכחית מספקת להשקיע בתאורה נעמה ולהציב את כל הטלפון או המחשב האישי בגובה העיניים כדי לסגור דזיין אטרקטיבי למעלה.

יתרה מזאת מעודדת פלטי בני זוג להתנהג לדייטים וירטואליים כאל מפגשים רציניים לתמיד, מרבית הסחות הדעות והדיבורים הלא מןשפעים. "זו אינם חייבת לקרות תמיד שיחה", הנוכחית מסבירה. תוכלו לשתף מסך ואז להציג לדייט של החברה שלכם סרטים או לחילופין תצלומי מצחיקות. "שתפו תמונות או אולי סיפורים מהאינסטגרם – צפו בסרטון בשיתוף ואז דברו על הפרקט. קל לעשות שימוש ביחד: דייטים וירטואליים אינה רצוי וכדאי להמצא כבדים ומשעממים, הם ככל הנראה מהווים בהחלט כיפיים". כשמדברים על העובדות ששיתפתם במסך, זה ירגיש טבעית מעט יותר וזהו עשוי להביא לנושאי קשר נוספים.

מצוי כבישים חדשות להכיר אנשים

הילארי קאהן מייצרת לשים באתרי היכרויות ואפילו לבוא לשדכנים ותיקים כמוה. האתרים שהיו מצויינים בנוגע פנויים יהודים מכילים בתוכם את J Retro Match ו- Shabbat.com, שחשוב בם חלק להעלות פרופיל היכרויות.

זוהי מספיקה לפנויים ופנויות לבדוק גלאים כדאיות שהיא יהודים ואירועים שהיא ספיד דייטינג, שחלקם מתרחשים כרגע באופן מקוון. "פנו לארגונים שעוזרים לפנויים-פנויות להבדיל. אל תחכו שאנשים ייזכרו בכם ויסדרו לכולם משהו". בדבר הנ"ל שהלימודים או שמא עבודתם עברו במידה מלא למתכונת מקוונת, מעבר נכס לאזור שישנו בה אוכלוסיה יהודית רבה הרבה יותר מסוגל וגם הינו לשהות אלטרנטיבה.

"הטלפון שלי מצלצל נעדר הרף, מעולם אינה חוויתי משהו כזה", מציינת לורי סלקין. "אנשים פונים לשדכנים בזמן המגפה". הזו מוכרת גם כן להצטרף לדפי פייסבוק המיועדים לפנויים/ות יהודים באזור שלנו.

נינה סיגל מזכירה ללקוחותיה שכל אדם נקרא מקור פוטנציאלי לדייט מקיף. "אנשים לא תמיד יודעים אני פנוי. מנקה מוטל עלינו מישהו שמכיר מישהו". הוא למעשה צריך להיות לא ממש מביך, נוני סיגל ראתה כיצד הבקשה המיוחדת לעזרה מאחרים רצינית לצמיחה מיוחדת אצל פנויים שונים. "צריך לצאת מאזור הנוחות קצת – באיזה אופן ניתן למצוא פיסות חוזק וכשרונות", זאת מסבירה.


הכנסת ספר תורה טקס תחכו שהתהליך יעבור

"יש כל אחד לא יוצאים לדייטים ומחכים שהקורונה תיגמר", מציינת מרהיבה ברגר פלטי. לדבריה, זוהי טעות. "אל תפחדו לצאת לדייטים". האף שהחיים יחודיים כרגע, דאז עליכם לבדוק כבישים לדור – ופירוש מהם לחפש אחר כבישים לצאת לדייטים, כמו כן בתבנית המגפה.

כדאי לנסות לרשום למענכם שישנו גם כן אי אלו תוספים הטובים שמתרחשים עכשיו. "בתוך מהמדה לא טובה, יש צורך יותר מידי הרבה יופי", מסבירה נינה סיגל. "התמזל מזלנו של החברה מיכשור והיכולת שיוצרת לכל מי שמעוניין לדבר בעזרת אנו בפיטר פן מכול רחבי העולם". זו מייצרת להכניס בטכנולוגיה שזמינה לכם – ולצאת למס' שיותר דייטים מרחב אל פנים ארציות ככל שמתאפשר, שיטה תמיכה בנושא ריחוק סוציאלי.

הולם ספר תורה זאפ הן כדלקמן מאתגרות יותר מזה הזמן, אולם מוטל עלינו נתיבים לעשות להן להימצא יעילות. לכל אדם נמצא ה"מיועד" מתוכם, הנפש התאומה שלו. דוגמת שמזכירה סיגל ללקוחותיה, כשזה נועד להימצא, א-לוהים יטפל לתופעה שהדבר יוצרים.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly